| Frame Design | Tubular frame, steel, self-extracting swingarm axles, bash guard |
|---|---|
| LxWxH | 1850 x 800 x 1100 mm |
| Seat Height | 810 mm |
| Ground Clearance | 305 mm |
| Wheel Base | 1220 mm |
| Brakes Front | 203 mm front rotor, hydraulic 2-piston disc brakes, ball ended levers with reach adjustment |
|---|---|
| Brakes Rear | 180 mm solid rear rotor, hydraulic 2-piston disc brakes, ball ended levers with reach adjustment, with guard |
| Tyre Size Front | 24 x 2.75 in, trials competition tread |
| Tyre Size Rear | 17 x 3.50 in, trials competition tread |
| LAMS Approved | NO |
|---|
Looking to take the txp-24-powered-by-oset for a test ride? Tell us when it suits you and we will be in touch to confirm the time and bike availability.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
We have great finance options for your next Honda purchase here at (Rising Sun Townsville + ".")
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.
Want to know more about the txp-24-powered-by-oset? Our sales team have years of experience and can help with your enquiry.
Simply enter your details in the form provided and we will be in touch to discuss your enquiry.